Miś (nie tylko pluszowy) bohaterem cyklu zajęć dla najmłodszych uczniów SP Wicko

Dzień Pluszowego Misia w SP Wicko

Data: 26-11-2021

Z okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Szkolnej w Wicku odbył się w czwartek (25.11.2021) cykl zajęć o misiach w literaturze i filmie dla klas I-II.

Dzieciaki najpierw pochwaliły się swoimi ulubionymi pluszakami, które przyniosły tego dnia do szkoły.

Następnie poznały książki, których bohaterami były prawdziwe niedźwiadki, niedźwiedzie albo pluszowe zabawkowe  misie. Wśród prawdziwych niedźwiedzich bohaterów nie mogło zabraknąć wspomnień o Niedźwiedziu Wojtku z armii polskiej z czasów II wojny światowej, o którym dzieci mogły dowiedzieć się z książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek” oraz z gry planszowej IPN „Miś Wojtek”.

Często po raz pierwszy uczniowie mogli przekonać się, że misie, których przygody znali dotychczas tylko z filmów, mają swoje literackie pierwowzory, tak jak np. Miś Uszatek z książki Czesława Janczarskiego czy Miś zwany Paddingtonem autorstwa Michaela Bonda.

Nie zabrakło również wspólnych zabaw dydaktycznych z misiami w roli głównej: rebusów z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie czy kolorowanek z Misiem Paddingtonem.

Kolejne części cyklu zajęć poświęcone były baśniom na płytach winylowych z baśniami, w których występują misie: „Tymoteusz Rymcimci” oraz „Królowa Zima” z muzyczną wersją przygód Bolka i Lolka.

Na koniec dzieci poznały m. in. fragmenty dawnych misiowych dobranocek, a także krótką historię powstania pierwszych zabawek pluszowego misia.

Spotkanie z misiem w bibliotece szkolnej bardzo podobało się naszym dzieciakom. Nic dziwnego, bo przecież „dzieci lubią misie, a misie lubią dzieci” :))

fot. Gabriela Wichert

Dzień Pluszowego Misia w SP Wicko 1