Mikołajkowy Konkurs Recytatorski - relacja z pierwszego dnia imprezy dla kl. I-III

Data: 06-12-2021

Mikołajki 2021 w Bibliotece Szkolnej w Wicku postanowiliśmy uczcić dwudniowym Świątecznym Konkursem Recytatorskim.

Pierwszy dzień konkursowy należał do najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Przedstawiciele klas I-III zaprezentowali swoje interpretacje recytatorskie wierszy o zimie i zbliżających się świętach, autorstwa m. in. Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner czy Józefa Antoniego Birkenmajera.

Organizatorkami imprezy były nauczycielki religii, Ewa Wrońska oraz Joanna Bieniek wraz bibliotekarką SP Wicko, Magdaleną Kubiak. Do jury konkursowego zaproszona została również Pani Iwona Szymichowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wicko.

Zwycięzcą pierwszego dnia konkursu w kat. klas I-III został Błażej Halas z kl. IIB.

Drugie miejsce ex aequo zajęli: Zofia Mularczyk z kl. IB i Adam Szymborski z kl. IA.

Jako trzecia zameldowała się w konkursie Agata Szymborska z kl. IIIB.

Nagrody rzeczowe od fundatorów z całej Polski – książki, przypinki, długopisy, ołówki,  naklejki oraz pamiątkowe dyplomy – otrzymali wszyscy uczestnicy Mikołajkowego Konkursu Recytatorskiego.

Gratulujemy wszystkim  recytatorom klas początkowych, a jutro czekamy na starszych uczniów.

oprac. M.K.

Mikołajkowy Konkurs Recytatorski 02