Mikołajkowy Konkurs Recytatorski - relacja z drugiego dnia imprezy dla kl. IV-V i VI-VII

Data: 07-12-2021

Drugi dzień tegorocznego Mikołajkowego Konkursu Recytatorskiego należał do utalentowanych recytatorów z klas starszych Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Występy uczniów w dwóch kategoriach wiekowych dla kl. IV-V i VI-VII oceniała komisja konkursowa, składająca się z organizatorów tej dwudniowej imprezy artystycznej w Bibliotece Szkolnej w Wicku.

Dodatkowym atutem mikołajkowego spotkania był piękny pozakonkursowy występ naszego ósmoklasisty, Maksymiliana Halasa, który zaprezentował staropolski tekst kolędy Franciszka Karpińskiego "Pieśń o Narodzeniu Pańskim".

W kategorii klas starszych bezkonkurencyjne okazały się występy siódmoklasistek, Aleksandry Grzegorczyk i Natalii Rzepki, które ex aequo zdobyły I miejsce za swoje recytacje. Równorzędnymi okazały się także dwa II miejsca: dla Zuzanny Pobudkiewicz i dla Zuzanny Wickiej. Trzecie miejsce wywalczyła swoim występem Marta Gryciuk.

Kategoria młodszych nastolatków należała do dużej grupy uczniów klasy IV B, którzy licznie zgłosili się do naszego Mikołajkowego Konkursu Recytatorskiego. Najlepszy występ należał do Jana Lodzińskiego. Drugie miejsce zdobyła Zuzanna Stępień, a trzecie  - Weronika Łyźniak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udanych występów. Składamy również  gorące podziękowania wszystkim naszym fundatorom nagród w konkursie:

-Krakowskiemu Biuru Festiwalowemu,

-Hurtowni Bonito,

oraz Wydawnictwom z całej Polski:

• Rebis z Poznania,
  • Znak z Krakowa,