Data: 23-09-2021

15 września obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki.  Jest to święto kreatywności, pomysłowości, odkrywania talentu.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej aktywnie włączyli się w te obchody. Dzień zaczęliśmy od obejrzenia historii małej Veshti, bohaterki książki Petera H. Reynoldsa „The Dot” (czyli Kropka),   która nie potrafiła odnaleźć w sobie wiary we własne możliwości. Następnie szukaliśmy dwóch pasujących do siebie połówek kropek, tworzyliśmy “kropkowe” prace plastyczne, ozdabialiśmy kropkami sówki. Kropki i kropeczki pojawiły się na naszych ubraniach. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością, a historia Vashti uświadomiła nam, że w każdych z nas drzemią ukryte talenty, tylko trzeba je odkryć.

Grafika 1: Międzynarodowy Dzień Kropki