Międzynarodowy Dzień Drzewa w naszej szkole

Data: 08-10-2021

8 października 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa, który wypada kalendarzowo - 10 października. Uczniowie naszej szkoły dokonali nasadzeń 40 sadzonek drzew iglastych i liściastych za Placem Zabaw w Wicku, czyli tzw. "Bagnem Shreka". Sadzonki otrzymaliśmy w prezencie od szkółki leśnej "Okalica", należącej do Nadleśnictwa Cewice. Głównie były to gatunki jarzębiny, modrzewia i świerku. Pan Paweł Grzenkowicz z Nadleśnictwa Lębork wyjaśnił sposób prawidłowego nasadzenia drzewek oraz ich prawidłowej pielęgnacji. Wcześniej na małej sali gimnastycznej z klasami czwartymi przeprowadził prelekcję na temat szeroko pojętej zrównoważonej gospodarki leśnej. Dzieci miały więc wyjątkową możliwość "od podstaw" wykopania dołka i zasadzenia drzewka. Dziękujemy z całego serca Nadleśnictwu Cewice za sadzonki oraz Nadleśnictwu Lębork za prelekcję, a Pani Iwonie Mielewczyk, naszej nauczycielce świetlicy, za organizację spotkania z leśnikiem.

fot i tekst. Szkoła Podstawowa w Wicku
sadzonka drzewa