Marcowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 09-03-2022

Dyskusyjny Klub Książki na czwartkowym spotkaniu (03.03.2022) rozpoczął wiosenny sezon rozmów o książkach nie tylko nowych, ale przede wszystkim tych, które stały się istotne dla naszej młodzieży, są bliskie jej emocjom i zapadają w pamięć. Każdy z biorących udział w dyskusji zarekomendował książki albo komiksy, które działają na wyobraźnię i wrażliwość naszych uczniów.

Wśród rekomendowanych przez dziewczyny tytułów znalazły się m. in. książki Johna Greena, Anny Onichimowskiej i Anety Jadowskiej. Swój głos na temat mang zabrali najwięksi miłośnicy tego gatunku:

Fabian Bikowski i Tomasz Goike.

Nie zabrakło prezentacji najnowszych prac plastycznych inspirowanych japońską mangą ani rozmów na temat wojny opisanej w książkach oczami dzieci, np. tych wydanych w serii "Wojny Dorosłych - Historie Dzieci".

Kolejne spotkanie DKK w Bibliotece Szkolnej w Wicku odbędzie się w okresie wielkanocnym. Do zobaczenia!

Prace plastyczne członków DKK inspirowane japońską mangą
03.03.2022 Spotkanie DKK 2
03.03.2022 Spotkanie DKK 1