Mamy to! W naszej szkole powstanie ekoPracownia „OZE”

Data: 21-05-2023

Powstanie ekoPracownia „OZE” w Szkole Podstawowej w Wicku i będzie to  - jak dotychczas - jedyne takie miejsce w powiecie lęborskim!

Ekopracownia zostanie zlokalizowana w klasie przyrodniczej w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Miejsce to zostało wybrane ze względu na silne powiązania odnawialnych źródeł energii z miejscowością Wicko. To właśnie z tej klasy rozciąga się widok na farmę wiatrową, farmę fotowoltaiczną, a także na pierwszą biogazownię rolniczą na terenie powiatu lęborskiego.

Głównym celem realizacji przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie edukacji ekologicznej, w tym o odnawialnych źródłach energii, co stanowi ważny element w kształtowaniu postaw i rozwijaniu świadomości młodych ludzi.

W ramach projektu zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt:

• monitor interaktywny,
  • mikroskopy,
  • zestawy edukacyjne, takie jak: modele demonstracyjne energii odnawialnych, roboty edukacyjne czy zestawy doświadczalne

o łącznej wartości 75 000 zł.

Dofinansowanie uzyskaliśmy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Źródło info i fot. FB SP Wicko

Grafika 1: Mamy to! W naszej szkole powstanie ekoPracownia „OZE”
Grafika 2: Mamy to! W naszej szkole powstanie ekoPracownia „OZE”
Grafika 3: Mamy to! W naszej szkole powstanie ekoPracownia „OZE”