LONDON WEEK - plan obchodów z okazji Dnia Języka Angielskiego

Data: 18-04-2023

LONDON WEEK

23 kwietnia, który uznawany jest za datę narodzin i śmierci Williama Shakespeare’a, został ustanowiony przez ONZ Dniem Języka Angielskiego.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

PROGRAM OBCHODÓW

Wystawa na korytarzach szkolnych z niezwykłymi ciekawostkami o Londynie z QR kodami do zeskanowania i zobaczenia niezwykłych miejsc lub usłyszenia londyńskich dźwięków.

20.04 quiz o Londynie dla uczniów klas IV-VIII (5. lekcja - zapisy u nauczycieli języka angielskiego)

21.04 wyjazd uczniów klas III-VII na Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego Macmillan Language Tournament do Lęborka

24.04 warsztaty DIY dla uczniów klas I-III

26.04 wspólne świętowanie na placu przed szkołą - w programie:

• Tongue twisters - łamańce językowe
  • Royal Family Photo - z okazji koronacji Króla Karola możliwość zrobienia sobie zdjęcia z gośćmi specjalnymi prosto z Londynu
  • Ponadto stanowiska, na których możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat języka angielskiego, Londynu i Zjednoczonego Królestwa

UWAGA!!!

Tego dnia obowiązuje strój w kolorach flagi brytyjskiej.

Działamy razem z Didacto Polska - ogólnopolskie projekty językowe i szkolenia.

Grafika 1: LONDON WEEK - plan obchodów z okazji Dnia Języka Angielskiego