List Dyrektora Szkoły do rodziców w sprawie zdalnej edukacji od 20 grudnia do 9 stycznia

Data: 14-12-2021

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym ukazało się długo wyczekiwane rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki precyzujące wytyczne związane ze zdalną edukacją w dniach od 20 grudnia 2021 roku do 9 stycznia 2022 roku. Będzie to dotyczyło zaledwie 6 dni zajęć dydaktycznych (tj. 20.12, 21.12, 22.12, 03.01, 04.01 oraz 05.01).

Zgodnie z treścią tego rozporządzenie do szkoły w trybie stacjonarnym będą mogły uczęszczać dzieci:

1. posiadające orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną,
  2. na wniosek rodziców uczniów uczęszczających do klas IIII, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym okresie.

We wszystkich powyższych przypadkach będzie konieczne złożenie przez rodzica\opiekuna prawnego pisemnie napisanego wniosku z uzasadnieniem potrzeby uczęszczania dziecka do szkoły stacjonarnie, oświadczenia oraz deklaracji. Wzór oświadczenia i deklaracji jest dostępny na stronie szkoły w zakładce: dokumentacja wewnątrzszkolna (Bezpieczeństwo) pkt 1 i 3 oraz w sekretariacie szkoły. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie przez dyrekcję szkoły gdyż najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły a tym samym ograniczenie do minimum ryzyka transmisji oraz zakażenia covid19 w naszej placówce. Prosimy zatem o zrozumienie i składanie powyższych dokumentów jedynie w razie poważnie uzasadnionej konieczności. Powyższe dokumenty można składać już od dnia jutrzejszego tj. 15 grudnia do sekretariatu szkoły. W przerwie między świętami a Nowym Rokiem nie ma możliwości zapewnienia opieki na terenie szkoły.

Z wyrazami szacunku,

Michał Sałata, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku