„Lem Express”, czyli quiz o życiu i twórczości Stanisława Lema w wykonaniu szóstoklasistów SP Wicko

Data: 06-11-2021

„Lem Express” w Bibliotece Szkolnej w Wicku (03.11.2021) to quiz zorganizowany z myślą o naszych szóstoklasistach tuż po zwiedzaniu wystawy bibliotecznej. Quiz i przygotowana na holu bibliotecznym półroczna ekspozycja dotyczyły życia i twórczości jednego z tegorocznych patronów 2021 roku, Stanisława Lema, wybitnego autora m. in. utworów science fiction, futurologa i felietonisty. Najlepiej spisała się czwórka uczniów klasy VIA: Maja Młyńska, Bartłomiej Iwicki, Jessika Bryńska-Wierzchowska oraz Marcelina Jabłońska. Zwycięscy uczniowie, jak również pozostali uczestnicy "Lem Expressu" w szkolnej bibliotece, otrzymali upominki od sklepu internetowego nadwyraz.pl, Instytutu im. S. Lema w Krakowie , a także od tamtejszego Ogrodu Doświadczeń oraz Instytutu Książki, Teatru Miniatura w Gdańsku Wrzeszczu i Krakowskiego Biura Festiwalowego: torby i przypinki  tematyczne, ulotki teatralne,  wodne  tatuaże z „Bajek robotów”, publikacje o S. Lemie oraz wybrane książki autorstwa S. Lema. Gratulujemy przyswojenia trudnej wiedzy i zaangażowania w ambitną zabawę literacką.

Zwycięzcy "Lem Expressu" w Bibliotece Szkolnej w Wicku
Klasa VIA - uczestnicy "Lem Expressu" w Bibliotece Szkolnej w Wicku