Konferencja metodyczna poświęcona dziedzictwu kulturowemu Kaszubszczyzny

Data: 19-04-2024

19 kwietnia 2024, w piątek na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku odbyła się konferencja metodyczna poświęcona dziedzictwu kulturowemu Kaszubszczyzny pt. "Historie rodzinne. Jak je zebrać, opracować i wydać?". W ramach konferencji odbyły się odczyty, wykłady i warsztaty dla zainteresowanych studentów, edukatorów i nauczycieli naszego regionu. W szkoleniu wzięła udział Magdalena Kubiak, nauczycielka - bibliotekarka SP Wicko.

Wśród zaproszonych gości honorowych był Pan Kazimierz Kleina, senator RP, który w swojej mowie powitalnej wspomniał też o naszej gminie i o wielkiej wartości, jaką niesie za sobą nauka języka kaszubskiego przez nauczycieli w szkołach podstawowych.

Fotorelacja z konferencji znajduje się na FB Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

info: MK

Źródło grafiki: PCEN Gdańsk, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, www.kaszubi.pl

Grafika 1: Konferencja metodyczna poświęcona dziedzictwu kulturowemu Kaszubszczyzny
Grafika 2: Konferencja metodyczna poświęcona dziedzictwu kulturowemu Kaszubszczyzny