Klasa VIIIA SP Wicko zaangażowała się w program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują"

Data: 17-10-2023

"Młodzi głosują" to ogólnopolski program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej, w który zaangażowali się także nasi ósmoklasiści.

Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzieli się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. W ramach programu na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klasy VIIIa poznali zasady parlamentaryzmu w Polsce.

Zyskali także okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach.

Dodatkowymi zadaniami było stworzenie akcji profrekwencyjnej oraz propagowanie latarnika wyborczego.

Źródło info i fot. FB SP Wicko

Grafika 1: Klasa VIIIA  SP Wicko zaangażowała się w program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej  "Młodzi głosują"
Grafika 2: Klasa VIIIA  SP Wicko zaangażowała się w program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej  "Młodzi głosują"
Grafika 3: Klasa VIIIA  SP Wicko zaangażowała się w program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej  "Młodzi głosują"