Klasa VA brała udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 17-10-2023

W poniedziałek, 16.10.2023 - w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - w Bibliotece Szkolnej w Wicku, jak co roku o tej porze, włączyliśmy się do udziału w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Noc Bibliotek". W zaciemnionej scenerii naszej Mediateki klasa VA przeczytała fragmenty swojej omawianej właśnie na lekcjach języka polskiego lektury "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnara.

Każdy z uczniów włączył się do głośnego czytania. Czytaliśmy - nauczyciele i młodzież - wyraźnie i uważnie, aby wszyscy przysłuchujący się lekturze mogli wczuć się w atmosferę mroku i przygód węgierskich chłopców walczących z honorem i odwagą o swoje ulubione miejsce zabaw.

Piątoklasiści za aktywny udział w akcji "Noc Bibliotek"  otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i ekslibrisy z literkami alfabetu, które otrzymaliśmy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, głównego organizatora nocnej akcji czytelniczej dla bibliotek w Polsce.

Szkolnymi organizatorkami tego przedsięwzięcia w naszej bibliotece były nauczycielki: Dorota Halas - polonistka oraz Magdalena Kubiak - bibliotekarka.

Logo Noc Bibliotek - źródło: nocbibliotek.ceo.org.pl
Grafika 2: Klasa VA  brała udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w Bibliotece Szkolnej w Wicku
Grafika 3: Klasa VA  brała udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w Bibliotece Szkolnej w Wicku
Grafika 4: Klasa VA  brała udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w Bibliotece Szkolnej w Wicku