Klasa siódma czytała swoją lekturę "Dziady" cz.II w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 27-10-2023

Jak zwykle w okresie jesiennej zadumy, wraz z klasą siódmą czytaliśmy w naszej bibliotece obowiązkową lekturę starszych uczniów SP - "Dziady" cz. II Adama Mickiewicza    . Przestrzeń Mediateki została na czas wspólnego czytania romantycznego dramatu specjalnie przygotowana: nie zabrakło klimatycznych lampionów, oświetlających przyciemnioną salę, archiwalnych afiszy z dawnych przedstawień "Dziadów" sprzed wieku i wszędobylskich dyni, które pięknie ozdobiły całą bibliotekę. Czytaliśmy chórem: "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie", a także osobno i w parach dialogowych, z podziałem na kolejne role. Nasza młodzież szybko wczuła się w swoje role kolejnych duchów i w niesamowitą atmosferę, którą przynosi niezwykły tekst, opisujący prastary zwyczaj przodków ze wschodnich rubieży dawnych ziem Rzeczpospolitej. Oby przenośne znaczenie lektury Adama Mickiewicza wryło się dobrze w pamięć naszym uczniom i pomogło im w osiągnięciu dobrego wyniku w majowym egzaminie z języka polskiego już w następnym roku szkolnym. Tego im szczerze życzymy!

Gorąco dziękujemy Pani Joli Budzeń za podarowanie pięknych ozdobnych dyni do ozdobienia naszej biblioteki

oprac. tekstu: M. Kubiak

fot. D. Halas

Grafika 1: Klasa siódma czytała swoją lekturę "Dziady" cz.II w Bibliotece Szkolnej w Wicku