Klasa IIIA grała w mölkky - fińską grę w kręgle

Literacka zabawa w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 22-05-2022

Na zajęciach bibliotecznych można również świetnie się bawić i przy okazji powtórzyć wiedzę na temat lektur kl. I-III. Udowodniła to klasa IIIA, która wzięła udział w grze mölkky, pochodzącej z Finlandii. Ekologicznie wykonana, drewniana gra w kręgle, które zamiast kuli mają specjalny zbijak, szybko stała się dla trzecioklasistów wspaniałą zabawą. Przy tej okazji mogli sprawdzić, ile pamiętają z omówionych już lektur: od "Karolci"  przez "Anaruka" do "Doktora Dolittle i  jego zwierząt".

Każdy z uczestników musiał najpierw odpowiedzieć na pytanie z literatury, zanim podjął próbę zbicia kręgli i zdobycia w ten sposób punktów. Najwięcej uzbierała ich Nikola Kijewska i to ona zwyciężyła w edukacyjnych zmaganiach mölkky w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Gratulujemy!

Kl. IIIA gra w literacką mölkky 1
Kl. IIIA gra w literacką mölkky 2