Inauguracja szkolnych obchodów Roku Polskiego Romantyzmu w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 14-01-2022

W środę, 12 stycznia 2022, tuż po powrocie ze zdalnego nauczania, klasa VIIIA miała szansę na żywo uczestniczyć w inauguracji szkolnych obchodów Roku Polskiego Romantyzmu w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Na początek przygotowany został miniwykład o epoce polskiego romantyzmu oraz o jego głównych przedstawicielach i datach granicznych tego okresu na ziemiach polskich.

Następnie nauczyciele wraz z uczniami odczytali wspólnie wybrane Mickiewiczowskie ballady, które z okazji przypadającej na rok 2022 okrągłej 200. rocznicy pierwszego wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza zyskały dodatkową steatralizowaną oprawę rekwizytów i przygotowanych na te zajęcia strojów.

Do wspólnego czytania włączyli się uczniowie grający główne role w balladzie "Pani Twardowska": Maksymilian Halas i Tomasz Wroński. W roli lektorek tej i innych ballad wystąpiły także nauczycielki: Izabela Lewicka, Magdalena Kubiak i Ewa Wrońska.

Czytanie ballady "Pani Twardowska"