Górnik z wizytą w szkole

Data: 27-10-2022

27 października odwiedził naszą szkołę ciekawy Gość. Otrzymał zaproszenie od wychowawczyni III B by przybliżyć uczniom klas I-III, jak wygląda praca górnika. Pan Wojciech przedstawił się po Śląsku i po chwili zaczął mówić po naszemu. Krótko opowiedział o pracy w kopalni i od razu przeszedł do pytań od dzieci. Zaprezentował mundur górniczy, czako-nakrycie głowy. Opowiedział o szpadzie i kordziku,które otrzymał jako nagrody za pracę w kopalni. Zaprezentował też dwie lampki, z których jedna była kiedyś wykorzystywana do oświetlenia kopalni a druga służyła do zabezpieczenia górnika. Gdy przestawała się świecić, to należało szybko uciekać, bo mógł nastąpić wybuch. Podziękowaliśmy panu za spotkanie i zrobiliśmy wszyscy wspólne zdjęcie z ciekawym Gościem.

tekst i fot. Gabriela Wichert

Grafika 1: Górnik z wizytą w szkole