☘️Everybody’s Irish

Data: 19-03-2023

W Dzień Świętego Patryka wszyscy czujemy się Irlandczykami i właśnie z tego powodu zorganizowane zostały obchody tego święta w naszej szkole.

Na długich przerwach uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Irlandii i św. Patryka oraz znajomość symboli związanych z tą wyjątkową uroczystością. Wszystko to działo się oczywiście w języku angielskim. Dodatkowe atrakcje to malowanie symboli irlandzkich na twarzy i fotobudka. Jak każda impreza, także ta nie mogła obyć się bez tańca - co prawda nie irlandzkiego (postaramy się go nauczyć na przyszłoroczne obchody), ale równie rytmicznego i angażującego wiele osób . Dziewczyny z klasy piątej zatańczyły strażacką zumbę, a później porwały pozostałych uczniów do belgijki i makareny . Było więc międzynarodowo .

Po południu, o godz. 17.00, odbył się internetowy konkurs pt. „What do you know about Ireland and St. Patrick?” Wszyscy uczniowie, którzy wzięli w nim udział, wykazali się szeroką wiedzą, ale zwycięzca może być tylko jeden. Gratulujemy serdecznie zajęcia pierwszego miejsca Roksanie Kwidzyńskiej (kl. 8.c).  Miejsce drugie zajęły Zuzanna Pobudkiewicz (8.c) i Michalina Bąkała (klasa 8.c), a trzecie Maja Gniecka (7.a), Jessika Bryńska - Wierzchowska (7.a) i Klaudia Kotłowska  (8.c).

Kolejne obchody Dnia Świętego Patryka już za… rok.  Do zobaczenia.

fot. i info Magdalena Wójcicka