Etap szkolny "Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego"

Data: 12-12-2021

Jak możemy przeczytać w informacji na temat tego konkursu:

Lubelski Kurator Oświaty we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie oraz Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w bieżącym roku szkolnym organizuje dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych konkurs tematyczny pod nazwą "Ogólnopolski Konkurs Retoryczny". Nadrzędnym celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży idei retoryki klasycznej, a także kształtowanie praktycznej umiejętności płynnego mówienia, argumentowania i przekonywania.

(źródło informacji: konkursretoryczny.lscdn.pl)

Wśród starszych klas Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku swoje umiejętności i wiedzę retoryczną oraz literacką w tym konkursie postanowiły sprawdzić utalentowane humanistycznie uczennice z klasy VIIIC. Etap szkolny odbył się w piątek, 10 grudnia 2021. Naszym dziewczynom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w ogólnopolskim teście.

Grafika 1: Etap szkolny "Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego"