Escape Room w szkole w w Wicku z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Data: 10-11-2021

Uczniowie klas ósmych SP Wicko wzięli udział zabawie edukacyjnej w Pokoju Zagadek z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. W nietypowych zajęciach historycznych wzięły udział 4 grupy, każda z nich składająca się z 4 uczniów. Głównym zadaniem uczestników było dotarcie do zaginionego artykułu prasowego, który opowiadał historię odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Odnalezienie artykułu nie było proste, gdyż po drodze trzeba było rozwiązać 8 skomplikowanych zagadek historycznych połączonych z matematyką. Uczniowie musieli korzystać z różnych źródeł informacji oraz z odmiennych narzędzi pracy. Współpraca nastolatków zakończyła się sukcesem. Wszystkie grupy rozwiązały zagadki. Udało się otworzyć skrzynię. Wówczas jednak czekały na ósmoklasistów kolejne zadania i szyfrogram, który doprowadził uczniów do hasła komputerowego. Tam z kolei kryło się rozwiązanie, gdzie jest ukryty artykuł.

Historyczny Escape Room w Szkole Podstawowej w Wicku okazał się świetną zabawą połączoną z edukacją - 2  godziny zajęć minęły bardzo szybko. Wszyscy opuścili Pokój Zagadek zadowoleni z efektów swojej pracy.

Pomysłodawczynią i organizatorką zajęć historycznych dla naszej młodzieży w nowatorskiej formule była nauczycielka historii i WOS-u SP Wicko, Pani Anna Burak.

oprac. M.K,

Historyczny Escape Room w szkole w Wicku 1