Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku znów w akcji!

Data: 06-11-2021

Czwartkowe spotkanie (04.11.2021) DKK w szkolnej bibliotece pokazało niesłabnące zainteresowanie naszych uczniów eksploracją w głąb literatury.

Jak zwykle wile do powiedzenia i zarekomendowania miała silna reprezentacja miłośników japońskich mang i komiksów w naszej szkole. Tomasz Goike przygotował z tej okazji ścieżkę dźwiękową zainspirowaną wykreowaną przez siebie autorską mangą. Pokazał również jedną z narysowanych przez siebie ilustracji mangowych i opowiedział o głównym bohaterze swojego utworu.

W opowieściach ze świata mang Tomka wspierało dzielnie dwoje uczniów: Amelia Bikowska wraz ze swoim starszym bratem Fabianem. Na koniec chłopcy otrzymali mangową wersję gry planszowej monopoly.

Wśród zebranych gości nie zabrakło jednak również miłośników innych gatunków literackich: powieści fantasy, obyczajowych i przygodowych. W spotkaniu wzięły udział i opowiadały o swoich ulubionych książkach uczennice z klas ósmych, siódmych, a także czwartych. Dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy za miesiąc!

Fabian Bikowski i Tomasz Goike z mangową wersją monopoly
Prezentacja ścieżki dźwiękowej do mangi Tomka