Dyskusyjny Klub Książki gościł młode adeptki sztuki pisarskiej z klasy czwartej i szóstej SP Wicko

Data: 19-10-2022

Dziś (19.10.2022) nasz Dyskusyjny Klub Książki gościł na comiesięcznym spotkaniu w Bibliotece Szkolnej w Wicku młode adeptki sztuki pisarskiej z klasy czwartej i szóstej: Dobrawę Krzyżanowską oraz Anielę i Lilianę Czech.

Dziewczęta po raz pierwszy w swoim życiu wzięły udział w spotkaniu autorskim, podczas którego miały okazję pochwalić się swoją literacką twórczością. Każda z uczennic przyniosła fragmenty swoich tekstów. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że początki ich twórczości to klasa pierwsza. zaraz gdy tylko nauczyły się pisać i czytać. Utwory literackie naszych uczennic to przede wszystkim proza z gatunku fantasy. Liliana Czech przyznała się, że ma już kolekcję ok. 30 swoich autorskich historii. Oby tak dalej, dziewczęta! Trzymamy kciuki za Wasz dorosły sukces literaci w przyszłości!

Istotnym punktem październikowego spotkania członków DKK było również omówienie wybranych nowości wydawniczych przysłanych nam przez krakowską fundację Burza mózgów i organizatorów Festiwalu Literatury Dziecięcej.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe dary książkowe dla naszych czytelników!