Zajęcia czytelnicze dla klas drugich w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 22-05-2023

16 maja 2023 minęła okrągła, 320. rocznica śmierci francuskiego baśniopisarza, Charlesa Perraulta. Rocznica ta zbiegła się z tegorocznymi obchodami Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji w Bibliotece Szkolnej w Wicku został przygotowany cykl zajęć dla klas II SP Wicko o autorze "Oślej Skórki", "Knypsa z czubkiem" i "Paluszka".

W piątek i poniedziałek, 19 i 22 maja 2023, kl. IIA i IIB układały puzzle on-line z podobizną Perraulta, przy okazji komentując modę z lat panowania Ludwika XIV we Francji. Potem dzieci, przyglądając się ilustracjom z wydania "Bajki babci Gąski", dobierały tytuły utworów do poszczególnych grafik, rozpoznając po detalach odpowiednie baśnie.

Już w Narnii - naszej czytelni nasi drugoklasiści zapoznali się z zasobami książkowymi Biblioteki SP Wicko i dostępnymi tu wydaniami z różnych lat baśni pana Perraulta.

Na koniec dzieci - już w Mediatece - wysłuchały z pomocą szafy grającej baśni muzycznej "Knyps z czubkiem" na winylowym krążku, opracowanej na podstawie oryginalnego tekstu Charlesa Perraulta.

Grafika 1: Charles Perrault i jego baśnie na podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
Grafika 2: Charles Perrault i jego baśnie na podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
Grafika 3: Charles Perrault i jego baśnie na podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek