Artykuł historyczny absolwenta SP Wicko, Mateusza Szuby w czasopiśmie "Pomerania"

Data: 03-01-2022

Miło nam poinformować, że w czasopiśmie "Pomerania" ukazał się artykuł historyczny o grodziskach w powiecie lęborskim, w tym w Gminie Wicko, autorstwa Mateusza Szuby. Młody naukowiec, który jest teraz doktorantem Uniwersytetu Gdańskiego, jest również absolwentem Szkoły Podstawowej  im. Jana Brzechwy w Wicku. Od lat prowadzi badania dotyczące starożytnych i średniowiecznych dziejów lokalnych ziem Pomorza Środkowego. Artykuł pt. "Grodziska powiatu lęborskiego" ukazał się w numerze 11/2021 "Pomeranii".

Warto podkreślić, że w ostatnim czasie Mateusz Szuba przeprowadził także autorski wykład o historii naszych ziem oraz warsztaty historyczne dla naszych uczniów. Serdecznie gratulujemy publikacji i życzymy kolejnych sukcesów!

Pomerania_11_2021, źródło: http://www.miesiecznikpomerania.pl/