Apel podsumowujący pierwszy semestr roku szkolnego 2022/23 i podziękowania dla społeczności szkolnej

Data: 16-02-2023

W czwartek, 16 lutego, na uroczystym apelu podsumowaliśmy wyniki nauczania z pierwszego semestru roku szkolnego 2022/23. Najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje od Wicedyrektor SP Wicko, Pani Magdaleny Bartelik.

Na początku semestralnego podsumowania Pani Wicedyrektor skierowała swoje słowa do uczniów i grona pedagogicznego:

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele!

Za nami I semestr roku szkolnego 2022/2023. Z satysfakcją obserwowałam Wasz wysiłek i zaangażowanie, którym wykazywaliście się, zdobywając nowe umiejętności, poznając i rozwijając swoje zdolności i talenty. Jestem Wam wdzięczna za to, że godnie reprezentowaliście naszą szkołę podczas konkursów, zawodów sportowych, angażowaliście się w różnego typu projekty edukacyjne. Gratuluję tym, którzy dzięki swojej pracowitości i systematyczności osiągnęli sukcesy w nauce. Wasz potencjał i możliwości są nieocenione – nie zapominajcie o tym i kontynuujcie swój rozwój.

Drodzy Nauczyciele, dziękuję Wam za życzliwość, troskę i wysiłek włożony w kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. Jestem wdzięczna za wszelkie podejmowane działania i inicjatywy składające się na budowanie pozytywnego wizerunku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku.

Warto zauważyć dobre strony tego, co za nami i przyjąć to, co przed nami: pięć kolejnych miesięcy nauki i pracy. Niech dla nas wszystkich będzie to czas wyjątkowy, pełen nowych wyzwań i satysfakcji z osiągniętych celów. Trafnie ujęła to Wisława Szymborska, patronka tego roku, pisząc, że „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. Życzę Wam, aby były to tylko „zdarzenia” szczęśliwe, pełne pozytywnych wrażeń i dobrych emocji.

Nie zabrakło też podziękowań dla Rodziców naszych uczniów. Na koniec apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nagrody w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny. Nagrody w konkursie ufundował nasz Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy!

fot. Magdalena Kubiak, Katarzyna Piotrowska

Dyplom za frekwencję w kl. I-III
Najlepsi uczniowie w kl. IA
Najlepsi uczniowie w kl. IIB