Akcja „Wiem, co jem”

Data: 26-11-2021

Akcja „Wiem, co jem” już na stałe zagościła w szkolnym kalendarzu uczniów klas I-III. W ramach tej akcji zaprosiliśmy do szkoły dietetyka, pana Łukasza Mielewczyka, który przeprowadził z dziećmi ciekawe zajęcia na temat zdrowego odżywiania oraz zachęcał wszystkich do uprawiania sportu, który ma istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Po spotkaniu udaliśmy się do swoich klas, gdzie przepracowaliśmy temat bardziej praktycznie. Każda z klas, samodzielnie bądź z pomocą rodziców, przygotowała przysmaki promujące zdrowe odżywianie. Na stołach pojawiły się więc zdrowe paluszki warzywne, świeże soki, koktajle owocowe bez cukru, szaszłyki owocowe, sałatki, galaretki, a nawet ciasto marchewkowe. Mieliśmy zatem prawdziwą zdrową ucztę, a przy okazji zdobyliśmy mnóstwo ważnych informacji na temat tego, jak być długo sprawnym i zdrowym.

Jeszcze raz dziękujemy panu Łukaszowi, a dzieciom życzymy, aby zdobytą wiedzę stosowały w praktyce każdego dnia. Rodzicom dziękujemy za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.

oprac. Halina Badzioch

Akcja  „Wiem, co jem” 2