18 września 2023 sprzątaliśmy świat...

Data: 22-09-2023

Hasło 30. Akcji „Sprzątanie świata łączy ludzi”, w pełni oddaje społeczną istotę tego międzynarodowego święta ekologii. I niech tak zostanie! Dopóki na naszej Planecie będzie chociażby jeden śmieć, który trzeba będzie posprzątać, wierzę, że nie zabraknie, tych, którzy to bezinteresownie uczynią.
Mira Stanisławska-Meysztowicz
Przewodnicząca Rady Fundacji Nasza Ziemia, Inicjatorka Akcji Clean up The World w Polsce.

Kolejny już rok dołączamy do Fundacji Nasza Ziemia, która jest Koordynatorem Akcji Sprzątanie Świata - Polska 2023. Finał akcji przypadał na 15-17 września 2023, jednak my podjęliśmy decyzję, że przystąpimy do niej w poniedziałek, 18 września. Cieszymy się, że cała społeczność szkolna wzięła udział w sprzątaniu. Było nas wielu, ale wiele też zebraliśmy śmieci... Pocieszające jest jednak to, że każdego roku jest ich nieco mniej, ale i tak za dużo. Sprzątaliśmy naszą najbliższą okolicę: plac szkoły, parking przy szkole, boiska za szkołą, plac zabaw, czyli Bagno Shreka i park linowy, teren przy ośrodku zdrowia i GOKiS-ie oraz obok przystanku autobusowego. Ruszyliśmy również w kierunku miejscowości Charbrowski Młyn, a także wzdłuż obwodnicy za szkołą.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i umożliwili nam zorganizowanie tego dnia. W imieniu naszej planety Ziemi wielkie DZIĘKI!

fot. i info: Mirosława Krzyżanowska

Grafika 1: 18 września 2023 sprzątaliśmy świat